banner
Tato webová stránka je věnována výhradně iridologii.


CO JE IRIDOLOGIE, NA JAKÉM PRINCIPU FUNGUJE?

iridologická tabulkaIridologie (známější, ale méně přesný název irisdiagnostika) je starobylá lékařská metoda analýzy zdravotního stavu, která jako nástroj používá duhovku oka, panenku, oční bělmo a někdy i kůži kolem očí. Její správné místo je mezi metody holistické péče o tělo a integrativní medicíny nikoli mezi ezoterické disciplíny, kam bývá často neprávem zařazována.

Iridologie se ve světě vyučuje na fakultách přírodní medicíny (naturopatie). Má silnou tradici zejména v Německu, USA, Austrálii, ale i v Rusku. V České republice vždy iridologové byli, ale za skutečné moderní průkopníky této metody, kteří přinesli poznatky ze zahraničí, můžeme považovat pouze Franka Navratila BSc.N.D a Mgr. Kateřinu Konrádovou, CI, Dip. MH, která se stala v roce 2009 prvním a jediným certifikovaným iridologem akreditovaným Mezinárodní Iridologickou Asociací IIPA v České Republice a jako jediná vlastní akreditaci na výuku IIPA Sanction kurzů komprehensívní iridologie v Evropě.

iridiologické vyšetřeníIridolog (slovo irisdiagnostik se nepoužívá) nepotřebuje k této metodě žádné zvláštní schopnosti, spíše vynikající znalost problematiky, znalost lidského těla a velmi dobrý fotoaparát nebo oční mikroskop, kterými se může podívat na oko velmi detailně a sledovat již dříve popsané znaky, které byly po staletí zaznamenány a spojeny s určitými slabostmi orgánů, s jejich tkáňovými změnami a dalšími spojitostmi se zdravotním stavem člověka. Těchto znaků se v dnešní době rozeznává něco kolem 500, ale existují také jejich vzájemné souvislosti, které umí rozpoznat jen terapeut s velkou praxí a rozlišovací schopností. Kombinací znaků jsou tisíce. Iridolog je také zároveň specialista na poradenství ve výživě a detoxikaci přírodními prostředky.

Oko je záhadně, ale důmyslně propojeno se všemi částmi našeho těla. Orgány mají na duhovce oka svá reflexní nervová zakončení, stejně jako je mají třeba na plosce nohy nebo na uchu. Pokud má orgán potíže nebo je nějak geneticky zatížen, v oku se to projeví jako pigmentace nebo jako uvolnění vláken duhovky a vznik trhliny (tzv. laguny), jako změna tvaru duhovky a panenky, změna projasnění duhovky. Oko signalizuje skryté příčiny zdravotních potíží jako je změna kvality krve, hormonální nerovnováha, porušení nervového zásobení orgánu, stupeň tkáňových změn na orgánu a kolem něj.

Asi 80% iridologických znaků jsou genetické predispozice, které ukazují na přednosti i slabiny organismu člověka až několik generací zpět. Oči se dovybarví a doroztrhají většnou již kolem 2-3 let věku dítěte, ale u smíšených duhovek tento proces často pokračuje až do sedmi let věku. 20% změn se pak zaznamenává do oka v průběhu života v závislosti na životním stylu člověka, vnějších vlivech životního prostředí, způsobu stravování, způsobu léčby, jak organismus stárne a onemocní.

Podrobnosti o tom, co irodologie či irisdiagnostika dokáže, se dozvíte v rozhovoru pro Český Rozhlas Pardubice přímo od Mgr. Kateřiny Konrádové, CI, Dip. MH.

 

rozhovor na ČT rozhovor pro Český Rozhlas

IRISDIAGNOSTIKA NENAHRAZUJE V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ LÉKAŘSKÁ VYŠETŘENÍ A TESTY, ALE JE JEJICH VYNIKAJÍCÍM DOPLŇKEM. O SPOLUPRÁCI S LÉKAŘI PROFESIONÁLNÍ IRIDOLOG AKTIVNĚ USILUJE.

Další odkazy z profesionální iridiologie:


iris
iris

© od roku 2014 Petr Konrád - Irisdiagnostika na FacebookuSpřátelené weby